trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Isabel ∞
11
followers
Idris
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
173
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,349 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,503 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,506 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,714 votes
7
— Good
80%
Logan
60,573 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,775 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,139 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,398 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
55,916 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,826 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,566 votes
6
— Fair
79%
John Wick
51,021 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,286 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,849 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,102 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,393 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,043 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,968 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,542 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,391 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,302 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,199 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,114 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
41,972 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
40,995 votes
7
— Good
77%
Get Out
40,949 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,399 votes
8
— Great
72%
Thor
39,291 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
36,778 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,417 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,025 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,098 votes
5
— Meh
80%
Gone Girl
32,605 votes
8
— Great
84%
Coco
31,504 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,585 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,552 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,330 votes
8
— Great
74%
It
29,048 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,493 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,237 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,180 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,863 votes
7
— Good
72%
The Fate of the Furious
24,718 votes
5
— Meh
77%
La La Land
24,700 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,678 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,360 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,664 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,156 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,455 votes
4
— Poor
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,442 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,002 votes
5
— Meh
81%
Oppenheimer
20,958 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
20,916 votes
7
— Good
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,157 votes
6
— Fair
70%
Barbie
19,049 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,853 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Black Swan
18,535 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,848 votes
8
— Great
71%
In Time
17,377 votes
7
— Good
72%
Don't Breathe
17,138 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup