Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Sir Ghatti
8
Followers
4
Following
Philippines
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
64
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
77%
Arrival
57,989 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
57,079 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,859 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,486 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,886 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,807 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,302 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,965 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
33,037 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,385 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,448 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
31,090 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,443 votes
8
— Great
76%
The Batman
27,626 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,844 votes
8
— Great
83%
Memento
26,669 votes
8
— Great
77%
Zombieland
26,116 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,580 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,473 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,684 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
22,092 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
21,171 votes
8
— Great
80%
Soul
18,243 votes
8
— Great
77%
Zack Snyder's Justice League
17,481 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,749 votes
8
— Great
72%
Hereditary
16,377 votes
8
— Great
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
16,060 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,539 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
15,186 votes
8
— Great
76%
Beetlejuice
14,175 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,859 votes
8
— Great
65%
Shrek the Third
13,715 votes
8
— Great
67%
Nope
12,923 votes
8
— Great
66%
The Flash
11,778 votes
8
— Great
72%
Rango
10,824 votes
8
— Great
76%
Moneyball
10,770 votes
8
— Great
67%
Shrek Forever After
10,674 votes
8
— Great
68%
The Lobster
10,593 votes
8
— Great
80%
Puss in Boots: The Last Wish
10,421 votes
8
— Great
74%
Rocketman
9,792 votes
8
— Great
72%
Love and Monsters
9,498 votes
8
— Great
78%
Fantastic Mr. Fox
8,757 votes
8
— Great
67%
Halloween
8,697 votes
8
— Great
77%
All Quiet on the Western Front
7,978 votes
8
— Great
74%
Fences
7,489 votes
8
— Great
68%
The Killing of a Sacred Deer
6,438 votes
8
— Great
75%
Evil Dead II
5,398 votes
8
— Great
70%
Monkey Man
4,775 votes
8
— Great
68%
Pig
4,647 votes
8
— Great
71%
The French Dispatch
4,524 votes
8
— Great
72%
A Beautiful Day in the Neighborhood
4,292 votes
8
— Great
63%
Color Out of Space
4,191 votes
8
— Great
72%
The Courier
3,948 votes
8
— Great
73%
Trumbo
3,136 votes
8
— Great
73%
Suspiria
2,969 votes
8
— Great
81%
Apollo 11
2,402 votes
8
— Great
66%
Slither
2,366 votes
8
— Great
69%
Let Him Go
2,288 votes
8
— Great
57%
Cannibal Holocaust
1,681 votes
8
— Great
75%
Dave Chappelle: The Closer
1,569 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch