trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Hendoben
6
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
84
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Godfather
28,435 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,767 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,977 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,018 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,501 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,989 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,173 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,737 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,369 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,099 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,482 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,387 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,096 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,364 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,772 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,577 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,275 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
17,250 votes
9
— Superb
83%
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father
1,252 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,258 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,580 votes
9
— Superb
82%
13th
2,057 votes
9
— Superb
82%
Once Upon a Time in the West
4,847 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,633 votes
9
— Superb
82%
The Princess Bride
12,012 votes
9
— Superb
82%
Up
38,893 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,496 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,060 votes
9
— Superb
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,349 votes
9
— Superb
81%
The Thing
11,827 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,103 votes
9
— Superb
81%
Warrior
8,696 votes
9
— Superb
81%
Free Solo
3,779 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,497 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,615 votes
9
— Superb
81%
The Secret in Their Eyes
3,412 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,564 votes
9
— Superb
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,728 votes
9
— Superb
80%
Unforgiven
6,978 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,934 votes
9
— Superb
80%
Office Space
9,925 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,420 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,638 votes
9
— Superb
80%
L.A. Confidential
8,210 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,484 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,315 votes
9
— Superb
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,178 votes
9
— Superb
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,627 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,505 votes
9
— Superb
79%
UFC 196: McGregor vs Diaz
49 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,219 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,112 votes
9
— Superb
79%
Cast Away
15,079 votes
9
— Superb
78%
Richard Pryor: Live on the Sunset Strip
193 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
13,728 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,301 votes
9
— Superb
78%
Jaws
14,014 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,630 votes
9
— Superb
77%
Rise of the Warrior Apes
18 votes
9
— Superb
77%
In Bruges
10,115 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup