trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Henkie
VIP
4
followers
Netherlands
23
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
96
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,687 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,497 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,789 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,511 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,894 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,424 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,875 votes
5
— Meh
84%
Avengers: Infinity War
56,146 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,969 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,720 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,743 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,815 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,997 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,864 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,111 votes
6
— Fair
81%
Joker
46,929 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,482 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,231 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,213 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,522 votes
6
— Fair
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,262 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,524 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,260 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,599 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,125 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,873 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,118 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,370 votes
6
— Fair
79%
Edge of Tomorrow
39,126 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,005 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,784 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,161 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,887 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,171 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,152 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,236 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,666 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,518 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,125 votes
7
— Good
74%
It
29,131 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,104 votes
5
— Meh
72%
The Maze Runner
27,984 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,621 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,030 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,809 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,568 votes
7
— Good
69%
Spectre
23,239 votes
7
— Good
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,170 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,953 votes
7
— Good
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,616 votes
7
— Good
71%
Transformers
21,477 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,093 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,000 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Tomb Raider
20,553 votes
8
— Great
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,941 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,706 votes
8
— Great
66%
Transformers: The Last Knight
19,114 votes
6
— Fair
69%
Murder on the Orient Express
18,914 votes
7
— Good
69%
London Has Fallen
17,541 votes
7
— Good
75%
Creed
16,321 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup