Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
henriquefalc
1
Follower
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
40
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
76,956 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
63,450 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,784 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,319 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
73,825 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,135 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
42,776 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
41,709 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Dune: Part Two
20,220 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
112,528 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Elite Squad
3,456 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,074 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
47,438 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,868 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Elite Squad: The Enemy Within
2,841 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
43,223 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
66,893 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,763 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,559 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
31,317 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Toy Story 3
28,667 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Million Dollar Baby
11,334 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
62,278 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,064 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,858 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,056 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Deadpool 2
42,833 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Slumdog Millionaire
14,847 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,872 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,045 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
42,108 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Bacurau
1,820 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Amy
2,560 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Brokeback Mountain
7,316 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Irishman
13,792 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,150 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,981 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Don't Look Up
20,085 votes
10
— Totally Ninja!
67%
mother!
11,175 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Justice League
32,012 votes
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch