trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Henry Matus
0
followers
Chile
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
90
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Avatar
60,165 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,138 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,885 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,916 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,305 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,652 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,633 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,774 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,632 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,621 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,872 votes
8
— Great
68%
Ted
22,402 votes
8
— Great
71%
Transformers
21,515 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
19,556 votes
8
— Great
69%
Bird Box
18,824 votes
8
— Great
72%
Don't Breathe
17,205 votes
8
— Great
72%
The Menu
14,562 votes
8
— Great
69%
Black Panther: Wakanda Forever
14,917 votes
8
— Great
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,326 votes
8
— Great
70%
Zombieland: Double Tap
14,275 votes
8
— Great
73%
A Quiet Place Part II
13,959 votes
8
— Great
64%
Fifty Shades Darker
13,220 votes
8
— Great
69%
Office Christmas Party
12,239 votes
8
— Great
63%
Mortal Kombat
12,177 votes
8
— Great
76%
Rise of the Guardians
10,199 votes
8
— Great
58%
The Twilight Saga: New Moon
10,748 votes
8
— Great
70%
The Island
9,622 votes
8
— Great
60%
The Twilight Saga: Eclipse
10,287 votes
8
— Great
65%
Scary Movie
9,740 votes
8
— Great
67%
Resident Evil: Apocalypse
9,063 votes
8
— Great
66%
No Hard Feelings
8,879 votes
8
— Great
61%
Old
9,012 votes
8
— Great
76%
The Impossible
8,010 votes
8
— Great
65%
Brightburn
8,620 votes
8
— Great
67%
M3GAN
8,486 votes
8
— Great
68%
Pearl Harbor
8,394 votes
8
— Great
64%
Horrible Bosses 2
7,813 votes
8
— Great
65%
The Blair Witch Project
7,494 votes
8
— Great
71%
Orphan
7,141 votes
8
— Great
68%
Insidious: Chapter 2
7,118 votes
8
— Great
72%
Clueless
5,946 votes
8
— Great
68%
13 Going on 30
5,885 votes
8
— Great
65%
Insidious: Chapter 3
6,031 votes
8
— Great
61%
Charlie's Angels
5,940 votes
8
— Great
65%
Annabelle Comes Home
5,702 votes
8
— Great
65%
Insidious: The Last Key
5,641 votes
8
— Great
66%
The Change-Up
5,321 votes
8
— Great
71%
Run
4,892 votes
8
— Great
65%
The Kissing Booth
4,941 votes
8
— Great
66%
As Above, So Below
4,902 votes
8
— Great
69%
Saw X
4,524 votes
8
— Great
73%
The Unforgivable
4,157 votes
8
— Great
63%
What Happens in Vegas
4,107 votes
8
— Great
56%
Blair Witch
4,321 votes
8
— Great
59%
A Nightmare on Elm Street
4,169 votes
8
— Great
58%
Charlie's Angels: Full Throttle
4,040 votes
8
— Great
61%
The Woman in the Window
3,832 votes
8
— Great
62%
The Nun II
3,626 votes
8
— Great
66%
Holidate
3,451 votes
8
— Great
69%
Stoker
3,343 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup