trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Hephaestus
2
followers
Gravity Falls
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
47
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,672 votes
8
— Great
86%
Inception
71,661 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,547 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,735 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,208 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,863 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,620 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,248 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,229 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,908 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,755 votes
8
— Great
80%
The Nightmare Before Christmas
17,040 votes
8
— Great
80%
Office Space
9,903 votes
8
— Great
80%
A Charlie Brown Christmas
3,185 votes
8
— Great
80%
The Sound of Music
6,020 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,681 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,420 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,607 votes
8
— Great
79%
Kubo and the Two Strings
12,054 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,396 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,215 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,723 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,415 votes
8
— Great
78%
Moon
12,889 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,140 votes
8
— Great
78%
This Is England
2,139 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,430 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,558 votes
8
— Great
77%
District 9
19,848 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,766 votes
8
— Great
77%
Kung Fury
3,568 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
24,985 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,069 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,765 votes
8
— Great
76%
Kung Fu Panda
20,193 votes
8
— Great
76%
Watchmen
20,945 votes
8
— Great
76%
Johnny Express
72 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,325 votes
8
— Great
76%
Boyhood
9,098 votes
8
— Great
75%
Ghost in the Shell 2: Innocence
1,879 votes
8
— Great
75%
A Single Life
77 votes
8
— Great
73%
Shaun the Sheep Movie
3,184 votes
8
— Great
72%
Primer
5,047 votes
8
— Great
71%
Dirty Pretty Things
581 votes
8
— Great
70%
Swiss Army Man
7,803 votes
8
— Great
68%
Locke
4,575 votes
8
— Great
66%
Zoolander
8,061 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup