trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Oliver Queen
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
49
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
61,634 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Divergent
24,035 votes
9
— Superb
79%
The Greatest Showman
17,901 votes
8
— Great
73%
The Mummy
16,322 votes
9
— Superb
72%
The Mask
15,482 votes
9
— Superb
78%
Edward Scissorhands
14,832 votes
8
— Great
66%
Insurgent
15,863 votes
9
— Superb
66%
Allegiant
14,944 votes
7
— Good
75%
Megamind
13,448 votes
7
— Good
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,693 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Armageddon
13,109 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,646 votes
7
— Good
67%
Dracula Untold
10,738 votes
9
— Superb
64%
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
10,135 votes
6
— Fair
74%
Mrs. Doubtfire
9,018 votes
6
— Fair
75%
Southpaw
8,665 votes
9
— Superb
73%
Sleepy Hollow
8,583 votes
9
— Superb
72%
Hook
7,852 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Con Air
7,780 votes
9
— Superb
67%
Triple Frontier
7,235 votes
7
— Good
72%
Happy Gilmore
6,458 votes
8
— Great
73%
A Knight's Tale
6,028 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Galaxy Quest
5,820 votes
9
— Superb
66%
Get Smart
6,115 votes
8
— Great
77%
Anastasia
5,363 votes
7
— Good
66%
The Punisher
5,516 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Robin Hood: Prince of Thieves
4,932 votes
9
— Superb
71%
Mr. Right
4,664 votes
7
— Good
72%
Robin Hood: Men in Tights
4,260 votes
8
— Great
74%
The Land Before Time
3,864 votes
9
— Superb
59%
Red Riding Hood
3,598 votes
9
— Superb
67%
Accepted
3,085 votes
8
— Great
72%
Serendipity
2,721 votes
8
— Great
75%
The Phantom of the Opera
2,553 votes
10
— Totally Ninja!
66%
She's All That
2,647 votes
7
— Good
65%
Sahara
2,659 votes
9
— Superb
62%
Nacho Libre
2,249 votes
7
— Good
64%
Never Been Kissed
2,018 votes
7
— Good
72%
The Replacements
1,689 votes
8
— Great
68%
The Three Musketeers
1,659 votes
9
— Superb
79%
Dave Chappelle: The Age of Spin
1,366 votes
8
— Great
60%
Employee of the Month
1,372 votes
6
— Fair
60%
The Benchwarmers
1,350 votes
6
— Fair
68%
Can't Hardly Wait
1,090 votes
7
— Good
61%
America's Sweethearts
1,029 votes
6
— Fair
66%
Dante's Inferno: An Animated Epic
568 votes
7
— Good
79%
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers
513 votes
9
— Superb
61%
Boys and Girls
383 votes
6
— Fair
64%
Three to Tango
308 votes
6
— Fair
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup