trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Lucas Heron
31
followers
Brazil
20
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
215
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,656 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,481 votes
8
— Great
86%
Inception
71,736 votes
8
— Great
80%
Logan
60,719 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,041 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,275 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,962 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,017 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,709 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,801 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,981 votes
8
— Great
79%
Moana
48,974 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,204 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,206 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,190 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,765 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,810 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,824 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,103 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,852 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,754 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,599 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,569 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,818 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,109 votes
8
— Great
82%
Up
38,892 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,703 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,771 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,269 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,155 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,727 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,644 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,582 votes
8
— Great
74%
Split
32,547 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,562 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,510 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,176 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,769 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,685 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,658 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,296 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,287 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,615 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,435 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,382 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,560 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,179 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,561 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,159 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,728 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,528 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,300 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,178 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,771 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,564 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,300 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,040 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,801 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,609 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,421 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup