trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Herrybo
0
followers
Rhein-Main
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
84%
Whiplash
24,840 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,346 votes
7
— Good
82%
Snatch
18,070 votes
7
— Good
81%
1917
24,872 votes
7
— Good
81%
Trainspotting
14,520 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,360 votes
7
— Good
80%
Dallas Buyers Club
13,160 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,367 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,193 votes
7
— Good
78%
Misery
6,032 votes
7
— Good
78%
Training Day
10,059 votes
7
— Good
78%
The Wizard of Oz
9,333 votes
7
— Good
78%
Lethal Weapon
9,425 votes
7
— Good
78%
Thirteen Lives
2,732 votes
7
— Good
78%
A Man Called Otto
7,720 votes
7
— Good
77%
Fury
18,909 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,406 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,871 votes
7
— Good
76%
RoboCop
9,678 votes
7
— Good
75%
Gangs of New York
9,371 votes
7
— Good
75%
Changeling
4,938 votes
7
— Good
75%
Source Code
16,890 votes
7
— Good
75%
Starship Troopers
10,026 votes
7
— Good
75%
Furiosa: A Mad Max Saga
5,866 votes
7
— Good
75%
Promising Young Woman
8,131 votes
7
— Good
75%
Where the Crawdads Sing
4,814 votes
7
— Good
74%
A Nightmare on Elm Street
7,880 votes
7
— Good
74%
Air
5,745 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,678 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,595 votes
7
— Good
74%
Pretty Woman
9,994 votes
7
— Good
74%
Unbreakable
16,647 votes
7
— Good
74%
God Bless America
2,734 votes
7
— Good
73%
The Basketball Diaries
2,258 votes
7
— Good
73%
Colonia
3,520 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,261 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,396 votes
7
— Good
73%
Asterix and Cleopatra
1,096 votes
7
— Good
73%
American Made
15,894 votes
7
— Good
73%
Wrath of Man
12,514 votes
7
— Good
73%
Arlington Road
1,737 votes
7
— Good
73%
Bad Boys
12,153 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
20,487 votes
7
— Good
72%
Bad Times at the El Royale
8,430 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,223 votes
7
— Good
71%
The Black Phone
8,859 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,653 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,052 votes
7
— Good
70%
The Family Plan
5,371 votes
7
— Good
70%
Jungle Cruise
13,121 votes
7
— Good
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,057 votes
7
— Good
69%
The Tomorrow War
13,483 votes
7
— Good
69%
Event Horizon
7,267 votes
7
— Good
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,314 votes
7
— Good
69%
Rambo: First Blood Part II
5,895 votes
7
— Good
69%
Short Circuit 2
1,399 votes
7
— Good
69%
Greenland
9,677 votes
7
— Good
69%
Final Destination
9,512 votes
7
— Good
68%
Buried
4,481 votes
7
— Good
68%
8MM
2,971 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup