trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Felipe
VIP
71
followers
São Paulo, Brazil
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
550
movies
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
79%
Jojo Rabbit
18,883 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,824 votes
9
— Superb
77%
Fury
18,904 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
18,834 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Black Swan
18,629 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Don't Look Up
19,538 votes
8
— Great
76%
American Psycho
18,527 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,144 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Greatest Showman
17,914 votes
7
— Good
69%
Murder on the Orient Express
18,929 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,361 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
18,030 votes
8
— Great
69%
Bird Box
18,814 votes
8
— Great
75%
Deepwater Horizon
17,462 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,724 votes
10
— Totally Ninja!
80%
12 Years a Slave
16,792 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Glass
17,957 votes
6
— Fair
74%
Top Gun
17,126 votes
7
— Good
79%
Spotlight
16,100 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Unbreakable
16,646 votes
8
— Great
78%
Me Before You
16,036 votes
7
— Good
79%
Room
15,891 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Creed
16,332 votes
8
— Great
72%
The Lion King
16,180 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,849 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Theory of Everything
14,951 votes
8
— Great
73%
The Great Gatsby
15,363 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,663 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,441 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Bridge of Spies
14,737 votes
6
— Fair
65%
San Andreas
15,636 votes
5
— Meh
76%
Snowden
14,498 votes
9
— Superb
75%
Hell or High Water
14,394 votes
8
— Great
63%
Ad Astra
15,616 votes
5
— Meh
72%
Nocturnal Animals
14,619 votes
8
— Great
58%
Twilight
16,160 votes
4
— Poor
73%
Moonlight
14,295 votes
10
— Totally Ninja!
76%
BlacKkKlansman
13,928 votes
8
— Great
82%
Lion
13,372 votes
8
— Great
76%
(500) Days of Summer
13,858 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Breakfast Club
13,425 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Irishman
13,517 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,158 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Midsommar
13,673 votes
7
— Good
79%
Into the Wild
12,677 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Fast & Furious
13,564 votes
6
— Fair
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,699 votes
6
— Fair
55%
Fifty Shades of Grey
15,059 votes
2
— Terrible
67%
The Witch
13,352 votes
7
— Good
71%
American Hustle
12,979 votes
7
— Good
79%
Captain Fantastic
12,278 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mean Girls
12,581 votes
8
— Great
73%
Lady Bird
12,722 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Shallows
12,998 votes
7
— Good
66%
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
13,183 votes
6
— Fair
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,545 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Fifty Shades Darker
13,217 votes
4
— Poor
77%
The Fault in Our Stars
12,074 votes
9
— Superb
86%
Life Is Beautiful
11,105 votes
9
— Superb
78%
Blood Diamond
11,464 votes
9
— Superb
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup