trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Danny Ganz
VIP
11
25
followers
Greenlawn, New York
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
354
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
82%
Deadpool
108,696 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,505 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,795 votes
8
— Great
80%
Logan
60,743 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,289 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,530 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,866 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,815 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,997 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,650 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,181 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,116 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,587 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,118 votes
8
— Great
82%
Up
38,913 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,129 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,005 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,591 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,406 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,354 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,269 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,316 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,696 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,689 votes
8
— Great
84%
Coco
31,637 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,036 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,194 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,781 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,697 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,287 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,452 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,845 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,755 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,403 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,074 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,047 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,185 votes
8
— Great
83%
Memento
25,899 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,167 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,193 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,784 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,538 votes
8
— Great
81%
1917
24,831 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,599 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,231 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,051 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,942 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,352 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,344 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,428 votes
8
— Great
70%
Black Widow
24,003 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,378 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,786 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,711 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,211 votes
8
— Great
73%
Looper
21,801 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,497 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,435 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,970 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,100 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup