trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Danny Ganz
VIP
11
25
followers
Greenlawn, New York
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
935
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
14
15
16
82%
Deadpool
108,506 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,362 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,624 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,300 votes
3
— Bad
86%
Inception
71,619 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,788 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,300 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,436 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,640 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,944 votes
4
— Poor
65%
Suicide Squad
58,813 votes
6
— Fair
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,203 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,524 votes
6
— Fair
75%
Wonder Woman
56,446 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,019 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,878 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,630 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,118 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,734 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,381 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,115 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,913 votes
8
— Great
79%
Moana
48,908 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,739 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,314 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,148 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,030 votes
7
— Good
81%
Joker
46,801 votes
6
— Fair
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,425 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,302 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,147 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,138 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,105 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,591 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,517 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,444 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,189 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,391 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,386 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,217 votes
6
— Fair
73%
Passengers
42,149 votes
5
— Meh
81%
Batman Begins
42,027 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,774 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,037 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,007 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,696 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,570 votes
4
— Poor
84%
WALL·E
40,523 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,477 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,744 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,391 votes
7
— Good
72%
Thor
39,343 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,071 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,036 votes
8
— Great
82%
Up
38,824 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
36,995 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
36,912 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,834 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,513 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,461 votes
6
— Fair
1
2
3
14
15
16
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup