trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
hirkiti
VIP
EP
2
33
followers
Manahatta
hirkiti
is watching
Me, Myself & Irene
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
75
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,772 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,586 votes
8
— Great
82%
Up
38,917 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,007 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,075 votes
8
— Great
79%
Dune
36,540 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,542 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,700 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,038 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,259 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,288 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,308 votes
8
— Great
84%
Alien
27,309 votes
8
— Great
76%
300
25,147 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,033 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,960 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,412 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,501 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,724 votes
8
— Great
69%
Life
21,896 votes
8
— Great
73%
I, Robot
20,500 votes
8
— Great
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,186 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,008 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,457 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,542 votes
8
— Great
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,393 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,391 votes
8
— Great
75%
Superbad
14,801 votes
8
— Great
75%
Elf
14,570 votes
8
— Great
63%
Ad Astra
15,599 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,827 votes
8
— Great
78%
Moon
12,911 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,694 votes
8
— Great
79%
The Game
11,116 votes
8
— Great
78%
The Exorcist
10,483 votes
8
— Great
71%
Dumb and Dumber
10,495 votes
8
— Great
70%
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
10,491 votes
8
— Great
69%
The Gray Man
9,897 votes
8
— Great
78%
Moonrise Kingdom
8,613 votes
8
— Great
80%
L.A. Confidential
8,214 votes
8
— Great
69%
Pineapple Express
7,473 votes
8
— Great
77%
Godzilla Minus One
6,443 votes
8
— Great
68%
Let's Be Cops
6,675 votes
8
— Great
68%
White Chicks
5,954 votes
8
— Great
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,350 votes
8
— Great
79%
Kung Fu Hustle
5,285 votes
8
— Great
80%
Justice League: The Flashpoint Paradox
4,230 votes
8
— Great
72%
The Texas Chain Saw Massacre
4,291 votes
8
— Great
70%
Werewolf by Night
4,318 votes
8
— Great
70%
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
4,255 votes
8
— Great
73%
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem
3,724 votes
8
— Great
80%
Batman: Under the Red Hood
3,537 votes
8
— Great
77%
Enter the Dragon
3,245 votes
8
— Great
71%
Motherless Brooklyn
3,330 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Dead
2,919 votes
8
— Great
77%
The Maltese Falcon
2,329 votes
8
— Great
71%
Brotherhood of the Wolf
2,077 votes
8
— Great
75%
Forbidden Planet
1,559 votes
8
— Great
73%
Excalibur
1,422 votes
8
— Great
79%
Ninja Scroll
1,277 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup