trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Hitlersdog
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
135
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
The Empire Strikes Back
36,952 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
39,117 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,413 votes
6
— Fair
85%
Star Wars
41,818 votes
8
— Great
83%
Memento
25,849 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,428 votes
6
— Fair
82%
The Princess Bride
12,001 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,641 votes
7
— Good
82%
Top Gun: Maverick
25,014 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Second Mother
889 votes
6
— Fair
81%
Back to the Future Part II
24,278 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,690 votes
6
— Fair
80%
Presto
1,677 votes
6
— Fair
80%
Big Hero 6
34,331 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Burn
76 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,083 votes
6
— Fair
79%
Captain America: Civil War
55,928 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,994 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Straight Outta Compton
10,343 votes
9
— Superb
77%
Falling Down
6,067 votes
6
— Fair
77%
Rude
24 votes
6
— Fair
77%
The Resurrection of Jake The Snake
183 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Hateful Eight
28,046 votes
10
— Totally Ninja!
76%
All of Me
26 votes
6
— Fair
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,263 votes
6
— Fair
76%
The Batman
26,294 votes
6
— Fair
76%
50/50
7,667 votes
6
— Fair
75%
Creed
16,309 votes
8
— Great
75%
Starship Troopers
9,984 votes
6
— Fair
75%
Avengers: Age of Ultron
47,067 votes
9
— Superb
75%
Elf
14,559 votes
9
— Superb
74%
Miss You Already
1,285 votes
9
— Superb
74%
Hustle & Flow
776 votes
7
— Good
74%
The Intern
15,950 votes
9
— Superb
74%
Santo vs. the Martian Invasion
49 votes
6
— Fair
74%
Ip Man 3
3,865 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
Garage Sale Mystery: Guilty Until Proven Innocent
160 votes
6
— Fair
74%
Unbreakable
16,599 votes
8
— Great
74%
They Live
4,919 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Sirius
92 votes
8
— Great
73%
Brooklyn
5,628 votes
6
— Fair
73%
Won't Back Down
19 votes
10
— Totally Ninja!
73%
I Origins
4,691 votes
9
— Superb
73%
The Secret Life of Pets
32,240 votes
5
— Meh
72%
Tron
5,665 votes
6
— Fair
72%
The Cabin in the Woods
15,674 votes
9
— Superb
71%
The Book of Eli
12,458 votes
6
— Fair
71%
X-Men: Apocalypse
37,021 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jeff Dunham: Unhinged in Hollywood
386 votes
6
— Fair
71%
If I Stay
4,150 votes
6
— Fair
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,452 votes
6
— Fair
71%
Chappie
15,030 votes
6
— Fair
71%
Bad Santa
5,149 votes
6
— Fair
70%
Blended
7,012 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Solo: A Star Wars Story
22,191 votes
9
— Superb
70%
Journey to the West: Conquering the Demons
610 votes
8
— Great
70%
The 40 Year Old Virgin
11,420 votes
6
— Fair
70%
Goon
2,709 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Revenge of the Nerds
1,711 votes
6
— Fair
70%
Focus
12,777 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup