trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Dave Hobson
VIP
6
1
follower
Chester, England
59
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
353
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
86%
Inception
71,512 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,722 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,831 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,403 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,797 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,029 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,846 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,256 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,981 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,972 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,256 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,131 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,973 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,646 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
40,997 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,527 votes
8
— Great
72%
Thor
39,294 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,461 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,203 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,509 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,324 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,930 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,465 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,171 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,681 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
24,876 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
24,876 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,216 votes
8
— Great
71%
The Boss Baby
25,189 votes
8
— Great
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,211 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,299 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,647 votes
8
— Great
70%
Black Widow
23,901 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,708 votes
8
— Great
74%
The Magnificent Seven
22,157 votes
8
— Great
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,327 votes
8
— Great
68%
Ted
22,312 votes
8
— Great
65%
The Incredible Hulk
22,371 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,140 votes
8
— Great
77%
Sully
20,375 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,362 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,853 votes
8
— Great
73%
X2
17,984 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,729 votes
8
— Great
67%
Terminator Genisys
18,253 votes
8
— Great
72%
Jack Reacher
17,145 votes
8
— Great
74%
Top Gun
17,015 votes
8
— Great
69%
London Has Fallen
17,521 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,608 votes
8
— Great
64%
Thor: Love and Thunder
18,116 votes
8
— Great
72%
The Fast and the Furious
16,828 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
16,824 votes
8
— Great
75%
Creed
16,283 votes
8
— Great
73%
The Equalizer 2
16,420 votes
8
— Great
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,221 votes
8
— Great
72%
Bumblebee
15,669 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,187 votes
8
— Great
67%
Hancock
15,971 votes
8
— Great
64%
The Meg
16,205 votes
8
— Great
68%
Rampage
15,509 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup