trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
hjs666
1
follower
Sint-Truiden, Flanders
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
273
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
87%
The Matrix
61,540 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,206 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,588 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,501 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,775 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,087 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,594 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,913 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,885 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,675 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,623 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,917 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,733 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,659 votes
7
— Good
74%
It
29,118 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,375 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,062 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,971 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,555 votes
7
— Good
84%
Alien
27,290 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,176 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,278 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,521 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,356 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
24,996 votes
7
— Good
81%
1917
24,805 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
24,560 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,691 votes
7
— Good
63%
Assassin's Creed
23,428 votes
7
— Good
80%
Aladdin
22,983 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,416 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,372 votes
7
— Good
68%
Ted
22,366 votes
7
— Good
74%
The Jungle Book
22,190 votes
7
— Good
69%
Life
21,886 votes
7
— Good
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,537 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,348 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,266 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,249 votes
7
— Good
70%
Warcraft
21,230 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,079 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,683 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,437 votes
7
— Good
79%
Beauty and the Beast
19,677 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,547 votes
7
— Good
81%
Ford v Ferrari
18,921 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
18,910 votes
7
— Good
77%
Nightcrawler
18,791 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,190 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,093 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
18,011 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,473 votes
7
— Good
75%
Deepwater Horizon
17,449 votes
7
— Good
72%
The Fast and the Furious
16,901 votes
7
— Good
75%
Source Code
16,857 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
16,769 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,746 votes
7
— Good
72%
The Lion King
16,161 votes
7
— Good
63%
Ad Astra
15,590 votes
7
— Good
73%
The Great Gatsby
15,338 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup