trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Terje
2
followers
Oslo, Norway
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
75
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,257 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,494 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,441 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,396 votes
7
— Good
79%
Moana
48,844 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,837 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,244 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,389 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,124 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,113 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,394 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,129 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,415 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,195 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,019 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,260 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,799 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,616 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,412 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,329 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,749 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,710 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,925 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,175 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,649 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
24,486 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,145 votes
7
— Good
81%
Oppenheimer
20,943 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,904 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
19,979 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,503 votes
7
— Good
74%
American Sniper
19,416 votes
7
— Good
70%
Barbie
19,047 votes
7
— Good
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,843 votes
7
— Good
80%
Soul
17,613 votes
7
— Good
77%
Life of Pi
17,526 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
16,727 votes
7
— Good
65%
The Dark Tower
16,634 votes
7
— Good
72%
The Lion King
16,131 votes
7
— Good
73%
A Bug's Life
15,908 votes
7
— Good
66%
Cars 2
15,270 votes
7
— Good
70%
Red Sparrow
14,672 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,573 votes
7
— Good
74%
RED
13,530 votes
7
— Good
56%
Green Lantern
13,516 votes
7
— Good
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,461 votes
7
— Good
69%
The Tomorrow War
13,402 votes
7
— Good
60%
Jupiter Ascending
13,108 votes
7
— Good
80%
The Goonies
12,638 votes
7
— Good
71%
Tropic Thunder
12,469 votes
7
— Good
73%
Easy A
12,048 votes
7
— Good
72%
Cloud Atlas
11,901 votes
7
— Good
81%
Life of Brian
10,212 votes
7
— Good
76%
Darkest Hour
9,958 votes
7
— Good
77%
Airplane!
9,419 votes
7
— Good
73%
Grease
9,390 votes
7
— Good
72%
Up in the Air
6,720 votes
7
— Good
75%
Rocky II
6,340 votes
7
— Good
75%
The Patriot
6,170 votes
7
— Good
77%
Galaxy Quest
5,774 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup