trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Terje
2
followers
Oslo, Norway
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
39
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
89%
Game of Thrones
131,143 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Walking Dead
65,783 votes
6
— Fair
79%
The Big Bang Theory
61,006 votes
5
— Meh
85%
Friends
41,360 votes
6
— Fair
81%
How I Met Your Mother
41,469 votes
7
— Good
84%
Dexter
39,024 votes
8
— Great
81%
Lost
32,722 votes
4
— Poor
85%
House
29,942 votes
6
— Fair
82%
Homeland
24,460 votes
7
— Good
86%
Fringe
23,392 votes
8
— Great
81%
Prison Break
22,762 votes
7
— Good
79%
Orange Is the New Black
22,963 votes
8
— Great
84%
Community
20,248 votes
10
— Totally Ninja!
84%
South Park
19,191 votes
8
— Great
91%
Band of Brothers
16,529 votes
9
— Superb
88%
Battlestar Galactica
14,121 votes
7
— Good
86%
The IT Crowd
13,087 votes
7
— Good
82%
Chuck
12,386 votes
5
— Meh
85%
The X-Files
12,122 votes
6
— Fair
82%
Castle
11,665 votes
6
— Fair
83%
White Collar
10,045 votes
7
— Good
87%
Stargate SG-1
9,172 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Boardwalk Empire
9,090 votes
9
— Superb
87%
Star Trek: The Next Generation
8,274 votes
7
— Good
79%
Weeds
8,109 votes
7
— Good
80%
That '70s Show
7,891 votes
8
— Great
69%
Glee
8,292 votes
6
— Fair
84%
Stargate Atlantis
6,516 votes
8
— Great
81%
Eureka
6,240 votes
7
— Good
81%
Star Trek: Voyager
5,370 votes
7
— Good
80%
Burn Notice
5,378 votes
8
— Great
80%
Stargate Universe
4,886 votes
6
— Fair
83%
Star Trek: Deep Space Nine
4,566 votes
9
— Superb
77%
Star Trek: Enterprise
4,154 votes
6
— Fair
70%
V
4,281 votes
5
— Meh
84%
Farscape
3,039 votes
8
— Great
82%
An Idiot Abroad
2,056 votes
7
— Good
76%
Sanctuary
1,978 votes
8
— Great
69%
The Event
1,894 votes
5
— Meh
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup