trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
holdmyheart
VIP
8
1
follower
Omicron Persei 8
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
319
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
82%
Deadpool
109,228 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,853 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,983 votes
9
— Superb
86%
Inception
72,105 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,661 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
66,115 votes
6
— Fair
87%
The Matrix
61,919 votes
7
— Good
80%
Logan
60,921 votes
6
— Fair
78%
Avatar
60,311 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
Avengers: Infinity War
56,419 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,448 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,147 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,306 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,656 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
54,197 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
59,003 votes
4
— Poor
81%
The Martian
51,959 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,896 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,509 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
49,113 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,953 votes
9
— Superb
79%
Moana
49,135 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,147 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
46,018 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,572 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
45,049 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,339 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,849 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,822 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,389 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,254 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,536 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,585 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,768 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,525 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,406 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
42,047 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,644 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,812 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,893 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,811 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,621 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,097 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,250 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
39,073 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,357 votes
6
— Fair
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,863 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,982 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,281 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,397 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,490 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,148 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,560 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,773 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,725 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,375 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,525 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,744 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,885 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,932 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup