trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Johan Hotten Bergqvist
VIP
8
12
followers
Tyresö
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
3,383
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
55
56
57
83%
Guardians of the Galaxy
96,376 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,639 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,326 votes
7
— Good
86%
Inception
71,634 votes
6
— Fair
81%
The Avengers
65,313 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,955 votes
4
— Poor
81%
Iron Man
53,883 votes
6
— Fair
79%
John Wick
51,129 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,124 votes
6
— Fair
75%
Frozen
48,153 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,116 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,527 votes
6
— Fair
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,195 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,045 votes
6
— Fair
84%
WALL·E
40,533 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,290 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 3
40,196 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,507 votes
6
— Fair
72%
Thor
39,350 votes
6
— Fair
79%
Edge of Tomorrow
39,046 votes
8
— Great
82%
Up
38,827 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,842 votes
6
— Fair
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,078 votes
6
— Fair
69%
Thor: The Dark World
35,794 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,312 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
Big Hero 6
34,305 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,679 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,531 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,669 votes
4
— Poor
81%
Shutter Island
32,604 votes
3
— Bad
85%
Gladiator
32,574 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,536 votes
6
— Fair
78%
X-Men: Days of Future Past
31,462 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,712 votes
6
— Fair
81%
The Imitation Game
30,604 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,473 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,788 votes
6
— Fair
75%
Gravity
29,749 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,637 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,220 votes
6
— Fair
67%
Lucy
29,049 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,783 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,567 votes
6
— Fair
78%
Wreck-It Ralph
28,422 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,212 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,055 votes
6
— Fair
72%
The Maze Runner
27,937 votes
4
— Poor
76%
The Hangover
27,501 votes
8
— Great
84%
Alien
27,231 votes
6
— Fair
82%
Die Hard
27,214 votes
6
— Fair
73%
Cars
26,697 votes
6
— Fair
75%
The Matrix Reloaded
26,195 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,130 votes
4
— Poor
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,820 votes
5
— Meh
83%
Memento
25,814 votes
6
— Fair
72%
Pacific Rim
25,688 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,480 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,422 votes
6
— Fair
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,308 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,297 votes
7
— Good
1
2
3
55
56
57
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup