trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
James Huff
VIP
7
1
follower
Hyattsville, MD
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
251
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
75%
Wonder Woman
56,385 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
48,987 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,095 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,100 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,508 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,665 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,407 votes
7
— Good
72%
Thor
39,276 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
36,947 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,400 votes
7
— Good
85%
Parasite
33,797 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,599 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,565 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,842 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,345 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,315 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,699 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,914 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,359 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,903 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,487 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,755 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,200 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
24,865 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
24,834 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,620 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,286 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,146 votes
7
— Good
74%
Brave
24,036 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,876 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,833 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,289 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,125 votes
7
— Good
74%
The Magnificent Seven
22,152 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,131 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,129 votes
7
— Good
69%
Life
21,832 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,736 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,176 votes
7
— Good
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,586 votes
7
— Good
74%
American Sniper
19,409 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
19,407 votes
7
— Good
65%
Eternals
19,053 votes
7
— Good
72%
Aladdin
19,009 votes
7
— Good
77%
Fury
18,802 votes
7
— Good
77%
A Star Is Born
18,756 votes
7
— Good
69%
Bird Box
18,721 votes
7
— Good
59%
Wonder Woman 1984
18,164 votes
7
— Good
64%
Thor: Love and Thunder
18,099 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
17,955 votes
7
— Good
77%
Life of Pi
17,521 votes
7
— Good
75%
Deepwater Horizon
17,423 votes
7
— Good
63%
Dark Phoenix
17,001 votes
7
— Good
65%
The Dark Tower
16,629 votes
7
— Good
73%
The Equalizer 2
16,406 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,350 votes
7
— Good
61%
The Matrix Resurrections
16,306 votes
7
— Good
74%
The Conjuring 2
16,277 votes
7
— Good
72%
Hereditary
15,701 votes
7
— Good
72%
Bumblebee
15,663 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup