trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Hugh Shaw
VIP
8
1
follower
Manchester UK
63
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
359
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
83%
Guardians of the Galaxy
96,694 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,986 votes
8
— Great
86%
Inception
71,966 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,554 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,774 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,197 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,185 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,098 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,917 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,954 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,329 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,761 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,650 votes
6
— Fair
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,343 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,977 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,217 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,304 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,558 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,200 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,024 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,799 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,439 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,337 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,093 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,496 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,666 votes
6
— Fair
72%
Thor
39,475 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,679 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,866 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,151 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,027 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,190 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,239 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,494 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,956 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,395 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,349 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,238 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,772 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,380 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,904 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,730 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,810 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,303 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,800 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,693 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,861 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,890 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,760 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,389 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,528 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,376 votes
6
— Fair
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,880 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,718 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,876 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,917 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,794 votes
6
— Fair
75%
Gravity
29,848 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,579 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,386 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup