trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Hugo José
8
followers
Portugal
24
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
271
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,644 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,462 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,753 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,268 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,949 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,008 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,703 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,798 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,974 votes
8
— Great
81%
Joker
46,903 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,184 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,203 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,136 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,091 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,356 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,635 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,775 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,846 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,594 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,153 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,564 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,453 votes
8
— Great
82%
Up
38,886 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,251 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,251 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,814 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,397 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,625 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,568 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,168 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,052 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,927 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,987 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,885 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,339 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,666 votes
8
— Great
84%
Coco
31,618 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,137 votes
8
— Great
70%
Venom
33,801 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,659 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,505 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,764 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,917 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,269 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,400 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,608 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,999 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,115 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,095 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,450 votes
8
— Great
84%
Alien
27,290 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,375 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,062 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,278 votes
8
— Great
83%
Memento
25,872 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,356 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,153 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,326 votes
8
— Great
73%
Cars
26,741 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,172 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup