trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Cerberus
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
60
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
The Avengers
65,405 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,733 votes
8
— Great
81%
Joker
46,917 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,585 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,932 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,274 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,650 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,737 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,674 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,276 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,182 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,844 votes
8
— Great
84%
American History X
20,228 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,669 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,536 votes
8
— Great
80%
The Nightmare Before Christmas
17,053 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,246 votes
8
— Great
72%
The Cabin in the Woods
15,690 votes
8
— Great
63%
Ad Astra
15,592 votes
8
— Great
79%
The Game
11,112 votes
8
— Great
76%
Moneyball
10,450 votes
8
— Great
76%
Lost in Translation
10,470 votes
8
— Great
81%
Casino
9,573 votes
8
— Great
76%
The Others
9,486 votes
8
— Great
76%
Boyhood
9,104 votes
8
— Great
77%
Contact
8,725 votes
8
— Great
75%
Midnight in Paris
8,580 votes
8
— Great
80%
L.A. Confidential
8,210 votes
8
— Great
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,368 votes
8
— Great
75%
Jackie Brown
8,104 votes
8
— Great
80%
Unforgiven
6,978 votes
8
— Great
69%
Event Horizon
7,251 votes
8
— Great
72%
Up in the Air
6,739 votes
8
— Great
72%
Insomnia
6,349 votes
8
— Great
68%
The Killing of a Sacred Deer
6,214 votes
8
— Great
65%
The Village
5,291 votes
8
— Great
72%
Good Time
4,717 votes
8
— Great
72%
Babel
4,403 votes
8
— Great
79%
To Kill a Mockingbird
3,922 votes
8
— Great
81%
Mary and Max
3,557 votes
8
— Great
66%
Foxcatcher
3,733 votes
8
— Great
71%
Leave No Trace
3,449 votes
8
— Great
71%
Punch-Drunk Love
3,246 votes
8
— Great
64%
Inherent Vice
3,171 votes
8
— Great
75%
Jacob's Ladder
2,905 votes
8
— Great
81%
Sunset Boulevard
2,775 votes
8
— Great
68%
All Is Lost
3,025 votes
8
— Great
73%
Raising Arizona
2,887 votes
8
— Great
65%
The Cell
2,946 votes
8
— Great
71%
Videodrome
2,714 votes
8
— Great
75%
Deliverance
2,241 votes
8
— Great
77%
On the Waterfront
1,781 votes
8
— Great
71%
Beasts of the Southern Wild
1,828 votes
8
— Great
77%
Patton
1,730 votes
8
— Great
64%
Kill List
1,372 votes
8
— Great
75%
The African Queen
1,185 votes
8
— Great
77%
My Left Foot: The Story of Christy Brown
1,059 votes
8
— Great
64%
Paranoid Park
475 votes
8
— Great
63%
A Field in England
426 votes
8
— Great
75%
Best of Enemies
271 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup