trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ian.Gk
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
164
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
81%
Iron Man
53,901 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,419 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,138 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,160 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,540 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,418 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,602 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,209 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,501 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,049 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,097 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,225 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,225 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,645 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,122 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,535 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,010 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,893 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,678 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,582 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,628 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,230 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,798 votes
9
— Superb
70%
Man of Steel
30,483 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,241 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,980 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,141 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,320 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,297 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,137 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,730 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,488 votes
9
— Superb
81%
1917
24,769 votes
9
— Superb
74%
I Am Legend
24,914 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,193 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,006 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,194 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,324 votes
9
— Superb
70%
Black Widow
23,955 votes
9
— Superb
74%
Spider-Man 2
22,781 votes
9
— Superb
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,341 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,498 votes
9
— Superb
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,474 votes
9
— Superb
74%
The Jungle Book
22,176 votes
9
— Superb
73%
The Shape of Water
22,351 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,889 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,493 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,024 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,153 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,415 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,393 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,889 votes
9
— Superb
75%
Shrek 2
20,479 votes
9
— Superb
76%
Kung Fu Panda
20,192 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,607 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon 2
19,063 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,819 votes
9
— Superb
76%
The Conjuring
18,884 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,667 votes
9
— Superb
66%
Godzilla
19,305 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup