trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
AYMAN
1
follower
Eastern Region, Saudi, Contractor Employee
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,292
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
20
21
22
77%
Arrival
56,533 votes
3
— Bad
81%
The Martian
51,636 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,123 votes
8
— Great
79%
Moana
48,912 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,152 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,046 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,501 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,594 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,433 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,013 votes
7
— Good
82%
Up
38,827 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,578 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,309 votes
5
— Meh
80%
Big Hero 6
34,304 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,668 votes
7
— Good
84%
Coco
31,568 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Split
32,506 votes
3
— Bad
73%
The Secret Life of Pets
32,231 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,722 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,235 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,130 votes
9
— Superb
81%
1917
24,756 votes
6
— Fair
86%
Spirited Away
23,884 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Despicable Me 2
25,422 votes
6
— Fair
80%
The Grand Budapest Hotel
24,531 votes
8
— Great
75%
Sing
25,412 votes
5
— Meh
81%
The Shining
23,888 votes
8
— Great
71%
The Boss Baby
25,199 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,530 votes
6
— Fair
74%
Brave
24,070 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,578 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,382 votes
7
— Good
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,489 votes
5
— Meh
71%
Central Intelligence
22,948 votes
8
— Great
69%
Spectre
23,204 votes
5
— Meh
74%
The Jungle Book
22,172 votes
6
— Fair
73%
The Nice Guys
22,187 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,228 votes
9
— Superb
72%
Oblivion
21,674 votes
6
— Fair
73%
Maleficent
21,159 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,666 votes
7
— Good
73%
Trolls
20,490 votes
6
— Fair
78%
Back to the Future Part III
19,737 votes
6
— Fair
79%
No Country for Old Men
19,434 votes
7
— Good
70%
Despicable Me 3
20,243 votes
7
— Good
73%
Furious 7
19,484 votes
6
— Fair
77%
Nightcrawler
18,756 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,875 votes
6
— Fair
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,911 votes
7
— Good
63%
Sausage Party
20,072 votes
7
— Good
80%
Soul
17,658 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
17,994 votes
6
— Fair
67%
Terminator Genisys
18,278 votes
9
— Superb
72%
Don't Breathe
17,167 votes
6
— Fair
79%
Room
15,861 votes
7
— Good
75%
Creed
16,299 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,373 votes
5
— Meh
74%
The Conjuring 2
16,297 votes
6
— Fair
80%
2001: A Space Odyssey
15,725 votes
1
— Weak Sauce :(
87%
Your Name.
14,931 votes
8
— Great
1
2
3
20
21
22
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup