trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ibrahim AbuRahma
1
follower
Deutschland
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
549
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
82%
Deadpool
108,318 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,104 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,481 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,695 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,191 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,286 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,547 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,828 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,763 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,418 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,387 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,894 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,811 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,772 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,789 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,551 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,528 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,673 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
48,996 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,821 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,096 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,951 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,411 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,382 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,083 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,585 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,632 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,379 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,111 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,952 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,190 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,155 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,103 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,687 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
40,980 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,926 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,627 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,206 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,116 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,759 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,411 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,325 votes
6
— Fair
72%
Thor
39,279 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
38,948 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,740 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,513 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
36,951 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,850 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,608 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,443 votes
6
— Fair
79%
Dune
36,098 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,022 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,737 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,009 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,734 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,104 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,018 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,795 votes
5
— Meh
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,605 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,482 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup