trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nat
VIP
8
2
followers
NY
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
161
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,668 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,538 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,746 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,821 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,752 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
56,047 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,167 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,581 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
54,079 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,375 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,369 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
49,067 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,903 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,490 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,936 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,321 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,281 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,753 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,317 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,179 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,703 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,330 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,967 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,581 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,834 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,675 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,549 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,189 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,020 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,789 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,327 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,430 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,084 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,466 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,184 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,233 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,384 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,893 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,676 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Man of Steel
30,570 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,515 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Star Trek Beyond
26,559 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,760 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Skyfall
24,272 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sherlock Holmes
24,197 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
24,111 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,655 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,251 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
23,033 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,371 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,688 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Spectre
23,274 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Nice Guys
22,272 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Casino Royale
21,359 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Monsters University
21,643 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Incredible Hulk
22,479 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,938 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Ghostbusters
22,477 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Tomb Raider
20,577 votes
10
— Totally Ninja!
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,207 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup