Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Ico
0
Followers
0
Following
Zagreb
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
56
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
112,403 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Guardians of the Galaxy
98,602 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
76,865 votes
9
— Superb
64%
Suicide Squad
59,597 votes
4
— Poor
76%
Spider-Man: Homecoming
53,779 votes
5
— Meh
79%
Mad Max: Fury Road
47,963 votes
5
— Meh
86%
Forrest Gump
45,388 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
43,864 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
44,777 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
42,745 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
40,233 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
40,041 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,676 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,755 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,864 votes
9
— Superb
85%
Se7en
35,450 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
33,842 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
33,419 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
31,593 votes
9
— Superb
79%
Shrek
31,058 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
29,516 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,966 votes
7
— Good
84%
Alien
28,810 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,840 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,773 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hangover
28,236 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
25,387 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
26,054 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,846 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,611 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,882 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,560 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
22,023 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,869 votes
9
— Superb
71%
Central Intelligence
23,222 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,680 votes
6
— Fair
76%
Kick-Ass
21,890 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
20,210 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
20,143 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
19,113 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
19,089 votes
9
— Superb
77%
Fury
19,295 votes
5
— Meh
77%
Taken
19,027 votes
7
— Good
74%
War Dogs
19,402 votes
8
— Great
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,851 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
17,454 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,320 votes
9
— Superb
73%
American Made
16,085 votes
7
— Good
75%
Hell or High Water
14,570 votes
7
— Good
78%
The Exorcist
10,742 votes
7
— Good
72%
Logan Lucky
10,238 votes
8
— Great
81%
Amadeus
6,346 votes
9
— Superb
76%
Kiss Kiss Bang Bang
5,954 votes
8
— Great
71%
Silence
5,623 votes
6
— Fair
76%
The Graduate
3,942 votes
7
— Good
82%
The Great Dictator
3,707 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch