Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Swaye
18
Followers
15
Following
Themyscira
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Science Fiction
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
206
movies
Science Fiction
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
72%
The Maze Runner
28,601 votes
6
— Fair
80%
Blade Runner
27,814 votes
1
— Weak Sauce :(
68%
Ghost in the Shell
26,854 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,840 votes
5
— Meh
75%
Star Trek Beyond
26,833 votes
3
— Bad
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,380 votes
5
— Meh
72%
Tenet
26,360 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
26,257 votes
2
— Terrible
77%
X-Men: First Class
25,723 votes
5
— Meh
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,702 votes
6
— Fair
67%
Alien: Covenant
25,665 votes
2
— Terrible
74%
I Am Legend
25,615 votes
5
— Meh
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
25,185 votes
6
— Fair
81%
Back to the Future Part II
24,883 votes
5
— Meh
77%
Men in Black
24,670 votes
6
— Fair
69%
Black Widow
24,626 votes
9
— Superb
69%
Divergent
24,391 votes
3
— Bad
81%
The Fifth Element
24,350 votes
6
— Fair
73%
Free Guy
24,325 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
24,006 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,802 votes
9
— Superb
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,666 votes
8
— Great
77%
Star Trek Into Darkness
23,658 votes
6
— Fair
63%
Assassin's Creed
23,646 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
Star Trek
23,607 votes
8
— Great
65%
The Incredible Hulk
22,928 votes
2
— Terrible
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,888 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,541 votes
9
— Superb
73%
Looper
22,227 votes
7
— Good
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,222 votes
9
— Superb
76%
Alita: Battle Angel
22,213 votes
3
— Bad
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,070 votes
8
— Great
71%
Transformers
22,028 votes
5
— Meh
76%
Watchmen
21,452 votes
3
— Bad
83%
Aliens
21,420 votes
6
— Fair
69%
The Wolverine
21,301 votes
7
— Good
76%
Limitless
20,662 votes
7
— Good
77%
District 9
20,401 votes
1
— Weak Sauce :(
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
20,336 votes
4
— Poor
78%
Back to the Future Part III
20,213 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
Independence Day
20,053 votes
5
— Meh
69%
Elysium
19,876 votes
1
— Weak Sauce :(
64%
Eternals
19,660 votes
6
— Fair
70%
Snowpiercer
19,583 votes
2
— Terrible
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,962 votes
10
— Totally Ninja!
71%
In Time
17,849 votes
7
— Good
62%
2012
17,308 votes
6
— Fair
75%
Source Code
17,290 votes
6
— Fair
70%
Men in Black 3
17,249 votes
4
— Poor
71%
TRON: Legacy
16,774 votes
5
— Meh
63%
The Meg
16,565 votes
7
— Good
79%
Twelve Monkeys
16,105 votes
6
— Fair
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
16,059 votes
1
— Weak Sauce :(
63%
Ad Astra
15,829 votes
1
— Weak Sauce :(
68%
Men in Black II
15,748 votes
5
— Meh
77%
The Butterfly Effect
15,735 votes
1
— Weak Sauce :(
65%
Transformers: Revenge of the Fallen
15,294 votes
3
— Bad
68%
The Day After Tomorrow
15,218 votes
5
— Meh
70%
Ender's Game
15,218 votes
5
— Meh
69%
The Lost World: Jurassic Park
15,191 votes
5
— Meh
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch