trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Salvatoreeee!!
4
followers
Alicante
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
898
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
13
14
15
82%
Deadpool
108,801 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,581 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,867 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,636 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,843 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,475 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,946 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,205 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,319 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,694 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,005 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,541 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,896 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,795 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,762 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,309 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,927 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,847 votes
8
— Great
79%
Moana
49,017 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,024 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,453 votes
8
— Great
81%
Joker
46,984 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,239 votes
5
— Meh
79%
Mad Max: Fury Road
46,529 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,264 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,143 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,404 votes
6
— Fair
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,504 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,666 votes
7
— Good
80%
Inside Out
44,068 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,910 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,551 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,160 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,799 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,621 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,277 votes
4
— Poor
86%
The Empire Strikes Back
37,031 votes
6
— Fair
71%
Jurassic World
40,673 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,230 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,571 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,069 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,072 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,377 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,299 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,337 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,922 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,370 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,726 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,287 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,175 votes
9
— Superb
70%
Venom
33,835 votes
7
— Good
74%
Split
32,581 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,236 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,205 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,685 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,686 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,264 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,944 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,778 votes
9
— Superb
72%
Aquaman
31,592 votes
8
— Great
1
2
3
13
14
15
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup