trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
innocentAurora
VIP
2
2
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
132
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,838 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,713 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,110 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,553 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,038 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,616 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,892 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,711 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,225 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,666 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,664 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,595 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,515 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,931 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,674 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,243 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,988 votes
8
— Great
82%
Up
38,957 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,766 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,993 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,347 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,313 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,691 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,753 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,279 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,790 votes
8
— Great
74%
Split
32,591 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,951 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,787 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,334 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,686 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,429 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,885 votes
8
— Great
84%
Alien
27,344 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,520 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
28,015 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,413 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,616 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,286 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,344 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,974 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,087 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,582 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,852 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,432 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,896 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
24,707 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,858 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,399 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,995 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,139 votes
8
— Great
68%
Ted
22,394 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,242 votes
8
— Great
69%
Life
21,916 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,541 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,701 votes
8
— Great
77%
District 9
19,918 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,216 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,525 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,966 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup