Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
innocentAurora
VIP
2
2
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
126
movies
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Dead Poets Society
12,818 votes
9
— Superb
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,811 votes
7
— Good
61%
Downsizing
11,647 votes
7
— Good
58%
The Twilight Saga: New Moon
10,970 votes
7
— Good
64%
Click
10,709 votes
6
— Fair
76%
The Devil's Advocate
10,577 votes
8
— Great
75%
Tarzan
10,547 votes
8
— Great
68%
The Lobster
10,531 votes
6
— Fair
79%
Rain Man
10,497 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
10,126 votes
8
— Great
69%
Greenland
9,867 votes
7
— Good
76%
Interview with the Vampire
9,746 votes
8
— Great
77%
Marriage Story
9,367 votes
6
— Fair
74%
Mrs. Doubtfire
9,235 votes
7
— Good
75%
The Karate Kid
9,101 votes
8
— Great
77%
Contact
8,957 votes
8
— Great
68%
Pearl Harbor
8,538 votes
7
— Good
72%
Hannibal
8,376 votes
8
— Great
77%
Instant Family
8,240 votes
8
— Great
68%
Hitch
8,122 votes
6
— Fair
76%
The Whale
8,046 votes
8
— Great
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,885 votes
8
— Great
70%
21
7,880 votes
7
— Good
67%
Knocked Up
7,451 votes
5
— Meh
69%
Nightmare Alley
6,513 votes
7
— Good
78%
Misery
6,176 votes
8
— Great
77%
The Holdovers
5,845 votes
8
— Great
60%
Under the Skin
5,780 votes
7
— Good
77%
Planet of the Apes
5,686 votes
8
— Great
70%
Love & Other Drugs
5,664 votes
7
— Good
71%
Cruel Intentions
5,270 votes
7
— Good
70%
Bad Santa
5,219 votes
8
— Great
77%
WarGames
5,011 votes
8
— Great
74%
The Prince of Egypt
4,972 votes
7
— Good
70%
The Lovely Bones
4,967 votes
6
— Fair
77%
Let the Right One In
4,687 votes
7
— Good
65%
Jeepers Creepers
4,209 votes
7
— Good
69%
Three Thousand Years of Longing
4,173 votes
6
— Fair
72%
Hard Candy
4,161 votes
6
— Fair
76%
The Graduate
3,934 votes
7
— Good
60%
Stowaway
3,852 votes
7
— Good
68%
Emily the Criminal
3,628 votes
7
— Good
73%
Colonia
3,550 votes
8
— Great
71%
Let Me In
3,479 votes
8
— Great
72%
Take Shelter
3,035 votes
7
— Good
78%
Thirteen Lives
2,817 votes
7
— Good
62%
Vesper
2,279 votes
5
— Meh
71%
The Greatest Beer Run Ever
2,270 votes
8
— Great
73%
Jerry & Marge Go Large
2,157 votes
8
— Great
78%
October Sky
2,086 votes
8
— Great
64%
Chloe
1,917 votes
7
— Good
65%
Luckiest Girl Alive
1,906 votes
6
— Fair
61%
RV
1,890 votes
7
— Good
70%
Bandit
1,565 votes
7
— Good
62%
Jack Frost
1,560 votes
6
— Fair
66%
Swallow
1,469 votes
7
— Good
66%
Benedetta
1,315 votes
6
— Fair
61%
Significant Other
1,183 votes
7
— Good
76%
Imagine Me & You
1,181 votes
7
— Good
69%
Remember
1,060 votes
7
— Good
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch