trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Simone Iperione Riccardi
3
followers
Fidenza, Emilia-Romagna
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
49
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
100%
Nigredo
2 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,385 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,683 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,929 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,732 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,917 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,395 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,486 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,069 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,916 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,527 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,129 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,488 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,841 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Once Upon a Time in the West
4,834 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,318 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,596 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Once Upon a Time in America
5,229 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,682 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,034 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,130 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Clockwork Orange
15,063 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Vertigo
6,484 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,443 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pan's Labyrinth
15,149 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Persona
1,950 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,725 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Fargo
14,602 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Citizen Kane
6,138 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dog Day Afternoon
3,759 votes
10
— Totally Ninja!
78%
8½
1,560 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Stalker
2,413 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Edward Scissorhands
14,798 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Love and Anarchy
52 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Rocky Horror Picture Show
4,958 votes
10
— Totally Ninja!
77%
La Dolce Vita
1,103 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Dogville
2,379 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Graduate
3,821 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Little Mermaid
14,896 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Royal Tenenbaums
5,869 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Birds
4,596 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Fantasia
4,739 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Florida Project
4,697 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Batman
12,123 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Happiness
1,071 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Swept Away
128 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Batman Returns
9,992 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Challengers
2,837 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Force Majeure
1,526 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup