trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
irishmac473
1
follower
Lincoln, Nebraska
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
29
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,986 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,694 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,799 votes
8
— Great
86%
Inception
71,965 votes
8
— Great
81%
Joker
47,061 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,715 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,037 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,718 votes
8
— Great
84%
Alien
27,383 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,246 votes
8
— Great
83%
Memento
25,980 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,075 votes
8
— Great
81%
1917
24,892 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,602 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,273 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,963 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,689 votes
8
— Great
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,552 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,491 votes
8
— Great
81%
Casino
9,605 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,642 votes
8
— Great
80%
L.A. Confidential
8,248 votes
8
— Great
77%
Guy Ritchie's The Covenant
7,276 votes
8
— Great
79%
Platoon
7,209 votes
8
— Great
56%
The Dead Don't Die
5,045 votes
8
— Great
75%
Hustle
4,881 votes
8
— Great
80%
In the Name of the Father
2,512 votes
8
— Great
64%
The Outsider
1,492 votes
8
— Great
68%
Mystery Team
318 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup