trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Isaacj
VIP
EP
10
12
followers
sPAIN
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
70
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,582 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,404 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,915 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,071 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,586 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,054 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,251 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,553 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,991 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,695 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,546 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,204 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,611 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,335 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,196 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,460 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,223 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
24,922 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,232 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,631 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,272 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,769 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,740 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Akira
8,523 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,598 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
28,042 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,513 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,320 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,294 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,400 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,646 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,093 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghost in the Shell 2.0
1,141 votes
10
— Totally Ninja!
79%
What's Love Got to Do with It
633 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,859 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,174 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Hotel Mumbai
3,845 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,568 votes
10
— Totally Ninja!
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,673 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
31,909 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Beetlejuice
12,230 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,945 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,212 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Darkest Hour
9,963 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,448 votes
10
— Totally Ninja!
76%
RoboCop
9,627 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dark City
5,710 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Alita: Battle Angel
21,732 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Party
948 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Bridge of Spies
14,711 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,431 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Starship Troopers
9,964 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Doctor Zhivago
1,138 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gravity
29,739 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Jungle Book
22,164 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Prince of Egypt
4,845 votes
10
— Totally Ninja!
74%
American Sniper
19,436 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Maleficent
21,152 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,140 votes
10
— Totally Ninja!
72%
10 Cloverfield Lane
24,520 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup