trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
IsharaLion
VIP
11
13
followers
Belgium
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
381
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
78%
Doctor Strange
65,878 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,042 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,801 votes
7
— Good
79%
Moana
48,975 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,632 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,508 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,103 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,106 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,929 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,820 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,524 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,841 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,875 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,340 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,156 votes
7
— Good
70%
Venom
33,807 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,250 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,221 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,165 votes
7
— Good
74%
Split
32,547 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,253 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,620 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,297 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,697 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,287 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,836 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,628 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,560 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,563 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,533 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,332 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,614 votes
7
— Good
72%
Tenet
25,580 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,301 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,822 votes
7
— Good
77%
La La Land
24,803 votes
7
— Good
72%
The Fate of the Furious
24,771 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
24,678 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,557 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,154 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,563 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,337 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
22,815 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,639 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,492 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,202 votes
7
— Good
75%
X-Men
22,053 votes
7
— Good
76%
Alita: Battle Angel
21,778 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,476 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,418 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,308 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,250 votes
7
— Good
70%
Warcraft
21,231 votes
7
— Good
73%
I, Robot
20,487 votes
7
— Good
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,626 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,331 votes
7
— Good
69%
Murder on the Orient Express
18,913 votes
7
— Good
70%
Glass
17,929 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,536 votes
7
— Good
68%
X-Men: The Last Stand
17,430 votes
7
— Good
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup