trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ItzPatrickz
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
133
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,824 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,597 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,882 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,660 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,862 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,671 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,903 votes
5
— Meh
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,326 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,709 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,218 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,015 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,773 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,806 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,324 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,860 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,609 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,312 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,946 votes
7
— Good
81%
Joker
46,991 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,554 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,591 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,658 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,239 votes
6
— Fair
84%
Star Wars
41,927 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,170 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,668 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,639 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,880 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,511 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,235 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,047 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,991 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,587 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,242 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,162 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,345 votes
5
— Meh
85%
Se7en
34,457 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,079 votes
9
— Superb
70%
Venom
33,846 votes
6
— Fair
84%
Return of the Jedi
33,310 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,297 votes
6
— Fair
81%
Shutter Island
32,751 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,093 votes
9
— Superb
72%
Aquaman
31,597 votes
6
— Fair
77%
Ex Machina
30,786 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,735 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,693 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,690 votes
9
— Superb
71%
World War Z
29,735 votes
6
— Fair
83%
The Prestige
29,331 votes
10
— Totally Ninja!
74%
It
29,163 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,029 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,504 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,087 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,932 votes
7
— Good
84%
Alien
27,341 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,311 votes
8
— Great
83%
Memento
25,936 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,379 votes
8
— Great
72%
Jason Bourne
24,914 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup