trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ivan RJ
77
followers
Venezuela
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
149
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
85%
Interstellar
72,207 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,366 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,594 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,583 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,592 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,062 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,670 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,480 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,986 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,029 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,012 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,809 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,203 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,558 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,543 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,312 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,652 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,777 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,057 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,762 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,219 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,122 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,627 votes
9
— Superb
74%
Split
32,478 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,676 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,750 votes
9
— Superb
71%
World War Z
29,598 votes
9
— Superb
75%
Spider-Man
26,486 votes
9
— Superb
75%
The Matrix Reloaded
26,168 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,679 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,447 votes
9
— Superb
74%
I Am Legend
24,889 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,768 votes
9
— Superb
70%
Black Widow
23,914 votes
9
— Superb
76%
Kick-Ass
21,370 votes
9
— Superb
65%
The Incredible Hulk
22,386 votes
9
— Superb
69%
The Wolverine
20,594 votes
9
— Superb
77%
Drive
19,555 votes
9
— Superb
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,558 votes
9
— Superb
73%
X2
17,993 votes
9
— Superb
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,660 votes
9
— Superb
71%
In Time
17,388 votes
9
— Superb
72%
The Fast and the Furious
16,840 votes
9
— Superb
68%
X-Men: The Last Stand
17,379 votes
9
— Superb
71%
Fast & Furious 6
16,013 votes
9
— Superb
62%
2012
16,873 votes
9
— Superb
64%
The Meg
16,213 votes
9
— Superb
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,374 votes
9
— Superb
65%
San Andreas
15,589 votes
9
— Superb
68%
Godzilla vs. Kong
14,995 votes
9
— Superb
58%
Twilight
16,092 votes
9
— Superb
68%
The Day After Tomorrow
14,747 votes
9
— Superb
66%
Power Rangers
14,872 votes
9
— Superb
80%
Dallas Buyers Club
13,122 votes
9
— Superb
73%
A Quiet Place Part II
13,709 votes
9
— Superb
71%
The Good Dinosaur
13,826 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
12,715 votes
9
— Superb
64%
Pacific Rim: Uprising
13,853 votes
9
— Superb
67%
Red Notice
13,357 votes
9
— Superb
66%
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
13,116 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup