trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ivan RJ
77
followers
Venezuela
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
540
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
83%
Guardians of the Galaxy
96,248 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,125 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,490 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,200 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,704 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,304 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,561 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,837 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,900 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,819 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,392 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,779 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,772 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,542 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,558 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,003 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,828 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,243 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,692 votes
6
— Fair
75%
Frozen
48,099 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,638 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,421 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,960 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,389 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,238 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,118 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,385 votes
5
— Meh
85%
Back to the Future
38,991 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,387 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,328 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
40,985 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,767 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,196 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,515 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
39,677 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
38,956 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,122 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,212 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,291 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,516 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,420 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,284 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,612 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,935 votes
7
— Good
79%
Dune
36,120 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,411 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,012 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
36,954 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,738 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,265 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,109 votes
2
— Terrible
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,021 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,742 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,191 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,796 votes
6
— Fair
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,086 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,610 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,258 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,600 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
33,123 votes
7
— Good
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup