Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Jimmy
VIP
2
31
Followers
2
Following
Bexleyheath, England
21
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
48
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
74%
Captain America: The First Avenger
41,821 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,105 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
36,386 votes
7
— Good
85%
Se7en
35,346 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
31,140 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,775 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,759 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,859 votes
7
— Good
74%
X-Men
22,767 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,917 votes
7
— Good
73%
X2
18,655 votes
7
— Good
70%
Glass
18,296 votes
7
— Good
63%
Dark Phoenix
17,463 votes
7
— Good
77%
Zack Snyder's Justice League
17,410 votes
7
— Good
78%
The Gentlemen
16,847 votes
7
— Good
66%
Cars 2
15,612 votes
7
— Good
60%
Fantastic Four
14,514 votes
7
— Good
70%
Sonic the Hedgehog
14,386 votes
7
— Good
68%
Quantum of Solace
14,195 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,878 votes
7
— Good
73%
Bad Boys
12,638 votes
7
— Good
76%
Onward
12,024 votes
7
— Good
59%
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
11,983 votes
7
— Good
77%
Luca
11,713 votes
7
— Good
70%
The Unbearable Weight of Massive Talent
7,901 votes
7
— Good
76%
Brokeback Mountain
7,281 votes
7
— Good
72%
Nomadland
6,289 votes
7
— Good
67%
Happy Death Day 2U
6,252 votes
7
— Good
67%
Spenser Confidential
5,546 votes
7
— Good
65%
Get Him to the Greek
4,388 votes
7
— Good
75%
Rushmore
3,694 votes
7
— Good
75%
Judas and the Black Messiah
3,640 votes
7
— Good
75%
Green Street Hooligans
3,365 votes
7
— Good
65%
Sky High
3,358 votes
7
— Good
70%
About a Boy
3,349 votes
7
— Good
71%
The King of Staten Island
3,347 votes
7
— Good
71%
Fatherhood
2,280 votes
7
— Good
72%
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'
2,164 votes
7
— Good
74%
I Lost My Body
1,689 votes
7
— Good
70%
Pieces of a Woman
1,677 votes
7
— Good
76%
My Hero Academia: Two Heroes
1,634 votes
7
— Good
72%
A Whisker Away
1,297 votes
7
— Good
66%
Clerks III
1,275 votes
7
— Good
58%
Love Wedding Repeat
1,042 votes
7
— Good
70%
Two Distant Strangers
886 votes
7
— Good
61%
Impractical Jokers: The Movie
608 votes
7
— Good
67%
A Guide to Recognizing Your Saints
449 votes
7
— Good
70%
Temptation
1 vote
7
— Good
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch