Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Jimmy
VIP
2
31
Followers
2
Following
Bexleyheath, England
21
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
269
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
112,120 votes
9
— Superb
82%
Guardians of the Galaxy
98,379 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
76,640 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,055 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,684 votes
8
— Great
80%
Logan
62,111 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,593 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
55,182 votes
8
— Great
87%
Fight Club
50,962 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,207 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
49,896 votes
9
— Superb
81%
Joker
48,361 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
43,065 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,662 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,641 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,966 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,819 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,104 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,945 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,944 votes
8
— Great
79%
Dune
38,229 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,632 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,305 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
37,226 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,183 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,777 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
36,385 votes
7
— Good
85%
Se7en
35,343 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,904 votes
6
— Fair
80%
Knives Out
33,551 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,468 votes
9
— Superb
73%
The Secret Life of Pets
32,513 votes
6
— Fair
78%
X-Men: Days of Future Past
32,199 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,177 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
31,497 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
31,138 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,990 votes
5
— Meh
82%
V for Vendetta
30,770 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
29,452 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,758 votes
7
— Good
80%
Toy Story 3
28,587 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
28,491 votes
8
— Great
73%
Cars
27,304 votes
8
— Great
76%
The Batman
27,248 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,965 votes
8
— Great
72%
Tenet
26,251 votes
3
— Bad
78%
Toy Story 2
25,798 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
25,647 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
24,694 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,610 votes
8
— Great
73%
Free Guy
24,204 votes
3
— Bad
79%
Everything Everywhere All at Once
23,855 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Spider-Man 2
23,385 votes
8
— Great
65%
The Incredible Hulk
22,857 votes
7
— Good
74%
X-Men
22,764 votes
7
— Good
75%
The Social Network
22,144 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,975 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,915 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,761 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
21,231 votes
6
— Fair
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch