trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nick
VIP
EP
10
28
followers
Seattle, WA
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
158
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
87%
Fight Club
49,526 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,863 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,789 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,611 votes
8
— Great
84%
Coco
31,632 votes
8
— Great
81%
The Iron Giant
8,741 votes
8
— Great
80%
Million Dollar Baby
11,061 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,185 votes
8
— Great
80%
Office Space
9,927 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,355 votes
8
— Great
80%
The Sound of Music
6,029 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,739 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,688 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,492 votes
8
— Great
80%
Hotel Rwanda
5,070 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,652 votes
8
— Great
79%
Tombstone
4,913 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,683 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,967 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,362 votes
8
— Great
79%
Dune
36,528 votes
8
— Great
79%
The Game
11,116 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,783 votes
8
— Great
79%
Dave Chappelle: The Age of Spin
1,366 votes
8
— Great
78%
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas
1,060 votes
8
— Great
78%
Moon
12,910 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,168 votes
8
— Great
78%
Kelce
126 votes
8
— Great
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,722 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,524 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,814 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,397 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,459 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,343 votes
8
— Great
77%
Zack Snyder's Justice League
16,978 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,536 votes
8
— Great
77%
Tetris
5,631 votes
8
— Great
77%
Total Recall
11,827 votes
8
— Great
77%
Limitless
20,247 votes
8
— Great
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,831 votes
8
— Great
76%
Detachment
2,187 votes
8
— Great
76%
Lone Survivor
9,538 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,245 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,540 votes
8
— Great
76%
Raya and the Last Dragon
12,285 votes
8
— Great
75%
Jim & Andy: The Great Beyond
1,134 votes
8
— Great
75%
Enemy of the State
7,707 votes
8
— Great
75%
Superbad
14,798 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,710 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,130 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,514 votes
8
— Great
75%
Tarzan
10,337 votes
8
— Great
75%
The Karate Kid
8,824 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,538 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,584 votes
8
— Great
75%
Equilibrium
8,936 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,443 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
18,230 votes
8
— Great
74%
John Q
3,040 votes
8
— Great
74%
Shooter
9,668 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup