trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nick
VIP
EP
10
28
followers
Seattle, WA
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
82
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,686 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,496 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,511 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,424 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,736 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,288 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,146 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,969 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,743 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,111 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,482 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,231 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,213 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,262 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,118 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,584 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,265 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,414 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,126 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,005 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,848 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,161 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,269 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,802 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,666 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,791 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,301 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,010 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,640 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,638 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,567 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,485 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
25,030 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,579 votes
9
— Superb
70%
Prometheus
24,405 votes
9
— Superb
74%
Monsters University
21,604 votes
9
— Superb
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,426 votes
9
— Superb
76%
Kung Fu Panda
20,239 votes
9
— Superb
76%
The Big Short
20,100 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,717 votes
9
— Superb
69%
Elysium
19,554 votes
9
— Superb
73%
Furious 7
19,513 votes
9
— Superb
66%
Godzilla
19,337 votes
9
— Superb
77%
Fury
18,882 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,453 votes
9
— Superb
73%
Top Gun
17,100 votes
9
— Superb
72%
The Fast and the Furious
16,908 votes
9
— Superb
80%
Mulan
15,449 votes
9
— Superb
74%
Fast Five
15,053 votes
9
— Superb
75%
Predestination
14,238 votes
9
— Superb
79%
The Breakfast Club
13,407 votes
9
— Superb
64%
RoboCop
13,376 votes
9
— Superb
72%
Armageddon
13,100 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,823 votes
9
— Superb
71%
American Pie
12,807 votes
9
— Superb
71%
National Treasure
12,289 votes
9
— Superb
69%
Cloverfield
12,282 votes
9
— Superb
77%
Beetlejuice
12,265 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,576 votes
9
— Superb
66%
Terminator Salvation
11,327 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup