trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
j2588806
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
380
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
88%
The Dark Knight
74,464 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,464 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,271 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,538 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,757 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,665 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,663 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,015 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,397 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
45,904 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,372 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,529 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,140 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,370 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,365 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,315 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,750 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,505 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,998 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,725 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,252 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,008 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,472 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,075 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,489 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,483 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Kong: Skull Island
33,082 votes
10
— Totally Ninja!
78%
X-Men: Days of Future Past
31,403 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,105 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,607 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
30,596 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,288 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
27,990 votes
10
— Totally Ninja!
74%
It
29,033 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hangover
27,441 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,744 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,196 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,466 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,022 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,547 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Boss Baby
25,179 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
23,937 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,490 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Shazam!
24,284 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
22,915 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,325 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Nice Guys
22,130 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Alita: Battle Angel
21,703 votes
9
— Superb
73%
Looper
21,722 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,146 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,275 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
20,903 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,844 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,859 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Trolls
20,467 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Beauty and the Beast
19,630 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
19,522 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Nobody
19,212 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Conjuring
18,845 votes
5
— Meh
74%
War Dogs
19,049 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup