trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Joshua Werner
4
followers
Whiting, IN
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
244
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,681 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,491 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,784 votes
8
— Great
86%
Inception
71,755 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,420 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,571 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,731 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,063 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,875 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,285 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,510 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,141 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,965 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,978 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,035 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,717 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,813 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,991 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,861 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,210 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,110 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,649 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,481 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,369 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,228 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,207 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,785 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,829 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,520 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,261 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,875 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,258 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,122 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,872 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,116 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,768 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,639 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,583 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,371 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,263 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,940 votes
8
— Great
72%
Thor
39,412 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,717 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,416 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,051 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,005 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,780 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,183 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,125 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,072 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,942 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,847 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Captain Marvel
35,315 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,885 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,353 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,287 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,168 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,151 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,743 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,268 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup