trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jakeukalane
1
follower
Madrid
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
52
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
WALL·E
40,617 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,525 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gravity
29,788 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
It
29,130 votes
4
— Poor
81%
Bohemian Rhapsody
29,008 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,688 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,856 votes
10
— Totally Ninja!
61%
The Matrix Resurrections
16,389 votes
9
— Superb
63%
Ad Astra
15,599 votes
9
— Superb
71%
Chappie
15,043 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
14,942 votes
10
— Totally Ninja!
82%
My Neighbor Totoro
13,261 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Pursuit of Happyness
12,749 votes
9
— Superb
75%
The Age of Adaline
8,790 votes
9
— Superb
67%
Vacation
8,042 votes
2
— Terrible
75%
A Monster Calls
7,664 votes
4
— Poor
81%
Castle in the Sky
6,054 votes
9
— Superb
81%
CODA
5,586 votes
9
— Superb
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,349 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Unlocked
4,980 votes
6
— Fair
66%
The Tree of Life
3,361 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Wolf Children
2,788 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Worst Person in the World
2,425 votes
9
— Superb
80%
The Tale of The Princess Kaguya
2,371 votes
8
— Great
54%
Junior
2,072 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
The Last Castle
1,969 votes
4
— Poor
60%
Coneheads
1,708 votes
2
— Terrible
72%
Pom Poko
1,604 votes
9
— Superb
75%
Only Yesterday
1,550 votes
5
— Meh
75%
Black Book
1,526 votes
7
— Good
66%
Ocean Waves
1,217 votes
6
— Fair
79%
Millennium Actress
1,142 votes
9
— Superb
65%
Witching & Bitching
812 votes
6
— Fair
79%
Steins;Gate: The Movie - Load Region of Déjà Vu
803 votes
9
— Superb
69%
The Perfect Host
744 votes
4
— Poor
70%
Tetsuo: The Iron Man
674 votes
1
— Weak Sauce :(
59%
Valley of the Dead
495 votes
8
— Great
74%
Angel's Egg
485 votes
9
— Superb
73%
The White Helmets
445 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
Seventeen
272 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Young and Wild
155 votes
8
— Great
59%
Kakurenbo: Hide & Seek
77 votes
2
— Terrible
58%
Mr. Incredible and Pals
72 votes
8
— Great
58%
High Society
69 votes
9
— Superb
77%
Out of Sight
31 votes
10
— Totally Ninja!
44%
The Night of Taneyamagahara
16 votes
2
— Terrible
76%
Scenery
15 votes
9
— Superb
68%
Dead Hand: Last Day of War
9 votes
5
— Meh
60%
Rosamunde Pilcher: Verlobt, verliebt, verwirrt
6 votes
4
— Poor
72%
Dead Hand: Fortress
4 votes
6
— Fair
53%
Dragon Slayer
3 votes
3
— Bad
100%
The Poor Man of Nippur
1 vote
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup