trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
James Crow
13
followers
Israel, Beersheva
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
192
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
100%
Brothers
1 vote
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,152 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,421 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,873 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,709 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bound by Honor
731 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,936 votes
8
— Great
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,738 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart
275 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,747 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,706 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Jojo Rabbit
18,860 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
48,995 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Greatest Showman
17,895 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,255 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,975 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,590 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Predator
13,883 votes
10
— Totally Ninja!
78%
X-Men: Days of Future Past
31,529 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,598 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,344 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zombieland
25,541 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Breaks
120 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Incredibles 2
23,430 votes
9
— Superb
77%
I Am Sam
2,642 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
25,034 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,075 votes
9
— Superb
76%
300
25,148 votes
9
— Superb
76%
Hair
680 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ice Age
20,697 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
20,981 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,727 votes
8
— Great
76%
RoboCop
9,665 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,488 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,411 votes
8
— Great
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,538 votes
9
— Superb
75%
Creed
16,323 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Psych: The Movie
1,370 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Star Trek Beyond
26,538 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,117 votes
9
— Superb
74%
Split
32,559 votes
8
— Great
74%
John Q
3,041 votes
10
— Totally Ninja!
74%
War for the Planet of the Apes
23,814 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Loving
2,429 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Unbreakable
16,623 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Beauty and the Beast
28,539 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Dope
4,116 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Grease
9,422 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Psych 2: Lassie Come Home
743 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Free Guy
23,441 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Furious 7
19,517 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,350 votes
7
— Good
72%
Somewhere in Time
675 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Best Man Holiday
606 votes
8
— Great
72%
The Lion King
16,170 votes
9
— Superb
72%
Psych 3: This Is Gus
457 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Rocky IV
6,226 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Fate of the Furious
24,778 votes
8
— Great
72%
Split
2,640 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,155 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup