trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Shaun
VIP
5
14
followers
United Kingdom
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
30
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,305 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,551 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,627 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,155 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,013 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,968 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,545 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,313 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,032 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,806 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,051 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,778 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,528 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,434 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,767 votes
9
— Superb
74%
It
29,059 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
25,405 votes
9
— Superb
70%
Minions
24,421 votes
9
— Superb
73%
Maleficent
21,149 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,117 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,582 votes
9
— Superb
74%
Fast Five
15,009 votes
9
— Superb
66%
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
13,116 votes
9
— Superb
73%
Bad Boys
11,955 votes
9
— Superb
78%
American Gangster
8,845 votes
9
— Superb
75%
Dirty Dancing
8,135 votes
9
— Superb
75%
Matilda
7,790 votes
9
— Superb
67%
The Longest Yard
4,878 votes
9
— Superb
76%
Good Morning, Vietnam
4,755 votes
9
— Superb
86%
David Attenborough: A Life on Our Planet
1,407 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup